Balık Yağı Diyeti Nasıl Yapılır

Balık yağı diyeti nasıl yapılır?

02:17:38 | 2018-08-10 | 207 görüntülenme

Balık yağı diyetinin karmaşık olması gerekmez. İşte esas olarak ne anlama geliyor. Diyetinize daha fazla omega 3 yağ asidi almanız gerekir. Bu yağ asitleri sağlığınız için gereklidir ve balık yağı bunlarla dolu olur.

EPA, DHA ve ALA, ihtiyacınız olan omega 3 besin maddeleridir. Beyniniz% 60 DHA’dan oluşur ve konsantre balık yağı hapları bu miktarda veya daha fazla olabilir.

Neden balık? Balık yaklaşık% 30 esansiyel yağ asitlerinden oluşur. Ve beslenme uzmanları, ihtiyacınız olan omega-3’leri almak için haftada 2-3 kez balık yemelisiniz. Beslenme uzmanları ayrıca, çoğu Batılıların bu besin maddelerinde eksik olduğunu söylüyorlar. Beynine güç sağladıkları ve iltihaplanmalarını azalttıkları için, sağlığınıza ve bunlardan yeterince yararlanabilmeniz için sağlığınıza iyi gelir.

Balıkların yanı sıra, daha fazla fındık ve sebze yiyebilirsiniz. Brüksel lahanası, kış kabağı ve keten tohumu ve ceviz gibi fındıklar, bu esansiyel yağ asitlerinden daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir.

Doktorlar sık sık balık hapı reçete ederler çünkü uygun ve bazı insanlar günde 1-2 miligramdan daha fazlasına ihtiyaç duyarlar.

Balık yağı diyeti nasıl yapılır demiştik, sağlık hizmeti sağlayıcınız tarafından tavsiye edilirse 1-2 balık ilavesinden veya daha fazlasından oluşabilir. Neden daha fazlasına ihtiyacınız var? Doktorunuz kalp hastasıysanız ek miligram reçete edebilir, çünkü bu yağın damar tıkanma olasılığını azalttığı ve kolesterol ve tansiyonunuzu azalttığı kanıtlanmıştır.

Benzer şekilde, araştırmalar omega 3’lerin ruh halinizi yükseltebileceğini ve hafif depresyonun artabileceğini göstermektedir. Bir çalışma, psikiyatristlerin yaklaşık% 80’inin hastalarına balık yağı takviyeleri önerdiğini göstermektedir.

Balık yağı diyeti nasıl yapılır?

Balık yağı diyeti bile yaşlanmayı yavaşlatma yararınadır! Bir Kaliforniya Üniversitesi araştırması, katılımcıların yeterli miktarda omega 3 aldığında, DNA’larının aslında yaşlanma sürecini yavaşlattığını buldu.

Kolaylık yanı sıra, bazı takviyeleri saflık ek yararına sahiptir. Kirlenmiş sularda yüzen balıklar cıva ve PCB’ler gibi toksinleri toplarken bazı takviyeleri balıkları kirli sulardan kullanır ve daha sonra moleküler damıtma yöntemiyle daha da saflaştırır.

Ayrıca, balık yağı diyetinizden almanız gereken başlıca yağ asitleri olduklarından, yüksek seviyelerde DHA ve EPA takviyeleri aramak isteyeceksiniz.
ETİKET :  balık yağı balık yağı zayıflama balık yağı rejim balık yağı sağlık balık yağı nedir balık yağı nasıl kulanılır balık yağı yararları

Tümü